Поляни жили в ті часи окремо... І було три брати: один на ймення Кий, а другий — Щек, а третій — Хорив, і сестра їхня — Либідь. Кий сидів на горі, де нині узвіз Боричів, Щек — на горі, яка зветься Щекавицею, а Хорив — на третій горі, прозваній Хоривицею. Збудували вони городок на честь свого старшого брата і нарекли його Києвом. А навколо городка був ліс і пуща велика, і ловили там звірів. Були ті мужі мудрими й тямущими, і називалися вони полянами, від них у Києві є поляни й до­ нині.

Дехто каже, що Кий був перевізником, бо нібито тоді біля Києва був перевіз з тієї сторони Дніпра, тому й казали: «На перевіз на Київ».

Проте якби Кий був перевізником, то не ходив би до Царгорода; а цей Кий княжив у роді своєму. Коли ходив він до царя, то великі почесті віддав йому той цар, до якого він приходив. Коли ж Кий повертався, прибув на Дунай і уподобав місце, і збудував малий городок, і хотів осісти в ньому з родом своїм, та не дали йому навколишні мешканці. Отож і до­ нині називають придунайці те городище Києвець. (За «Повістю минулих літ», 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити