Варто лише почути святі для кожного українця слова — «воля», «незалежність», «патріотизм», — як в уяві мимоволі постає образ сивочолого лицаря, славетного чернігівського полковника, а пізніше і наказного гетьмана Павла Полуботка. Постає так, начебто всі ці поняття уособились в його імені.

Вольовий, цілеспрямований, незалежного характеру і бунтівної думки, він рішуче виступив проти московських порядків, що панували на теренах нашої зенлі.

Він власноруч скасував посаду царського міністра, який наглядав за гетьманськими ділами, сповідував і повсюдно пропагував конституцію Пилипа Орлика. Словом, провадив незалежну від Петербурга політику.

Цар вибухнув чорною люттю — Полуботка кинули до Петропавловської фортеці. Коли від жорстоких катувань гетьман захворів, цар Петро прийшов до нього і почув такі слова: «За невинне страждання моє і земляків моїх будемо судитися у нелицемірного судді, Бога нашого. Він розсудить Петра з Павлом!»

Феномен Полуботка і в тому, що його ім’я ще й досі оповите романтичним серпанком загадковості. Одна з легенд переповідає, що більш ніж двісті сімдесят років тому до одного з англійських банків було покладено Полуботків скарб, призначений ним для незалежної України. Утім, найціннішим скарбом гетьмана-патріота є незалежність, і скарб цей дійшов-таки до нас, нині сущих! (За А. Жиколом, 179 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити