Багато є таємниць у світі, і одна з найбільших з‑поміж них — мова. Це єдине знаряддя, що возвеличує людину над світом, робить її нездоланною у пошуках істини. Розпочинається прилучення дитини до краси рідної мови з милих бабусиних казок і материнської колискової пісні. Кожен день дає нам урок пізнання. І завжди і скрізь наш учитель — мова.
Усі діяння наші, думи і сподівання закріплюються у слові. Слово — наше найзіркіше око, наймогутніша сила. За допомогою слова ми проникаємо в думки і почуття, які хвилювали людей за тисячоліття до нас. Також можемо звернутися до далеких нащадків і передати їм у слові найсокровенніше. Слово — найвірніший посланець з минулого в сьогодення і з сьогодення у прийдешнє.
Усі захоплюються працею майстра — людини, яка віртуозно володіє відповідним знаряддям. Є і майстри слова, що досконало опанували найскладніше і найдивовижніше знаряддя — мову. Такими майстрами стають лише закохані у слово, лише ті, хто щоденно шліфує його, досягає гармонії думки і слова (за І. Вихованцем; 149 сл.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити