Ще донедавна побутував такий вислів: «Природа – майстерня, а людина є в ній робітником». На щастя, зараз людство зрозуміло, що робітники можуть бути різними. Робітник – руйнач, робітник – творець. Полярно протилежні поняття. До творців належить людина, чиє ім’я носить Ботанічний сад у Києві, Олександр Васильович Фомін, учень відомого вченого К. Тимирязєва.

Посаді директора Науково-дослідного інституту ботаніки Акаде­мії наук України в 30-х роках ХХ століття передувала велика наполег­лива праця на Кавказі. О. Фомін провів багато досліджень флори Ка­хе­тії, Дагестану, Азербайджану.

З 1914 року відомий ботанік читав лекції в Київському універ­ситеті, паралельно займаючись створенням зеленого музею в уні­верситетському саду. Фоміним були створені колекційні ділянки з різноманітних видів рослин з усіх куточків світу. У роки пансько-польської інтервенції вчений самовіддано рятував оранжерейні та дендрологічні насадження. Бо збереження рідкісних рослин вважав своїм громадянським обов’язком.

У 1921 році Олександра Фоміна було обрано дійсним членом Української академії наук. Ним була створена карта ботаніко-географічних районів України, організоване академічне видання «Флора України», що було значним внеском у вітчизняну науку.

Отже, потрапивши у живописні куточки Ботанічного саду, милую­чись різноманітністю видів дерев, чагарників, згадаймо людину-творця в майстерні природи – Олександра Фоміна.

Додати коментар


Захисний код
Оновити