Минуло понад 150 років від дня народження Ольги Косач з родини Драгоманових, мами Лесі Українки. Вона відома нам під літературним псевдонімом «Олена Пчілка», який якнайкраще характеризує її надзвичайну працьовитість. Вона була письменницею, поетесою, науковцем у галузі етнографії, громадсько-політичною діячкою.
Ольга Косач своїми вчинками й невсипущою працею подавала приклад іншим. Коли у 1903 році в Полтаві, на святі відкриття пам’ятника Іванові Котляревському царська влада заборонила виголошувати промови українською мовою і всі промовці відмовилися від виступів, Олена Пчілка вийшла на підвищення перед пам’ятником і сміливо проголосила урочисте слово таки українською! Поліція і наглядачі були так приголомшені мужнім вчинком цієї жінки, що стояли, мов закам’янілі, а коли опам’яталися, то численна громада, що зібралася на це свято, вже вітала її оваціями й схвальними вигуками.
Ось такою була мати Лесі Українки: щирою патріоткою, сміливою громадянкою, розумною вихователькою молоді. Під її впливом росла й формувалася наша геніальна Леся (за С. Стельмащуком; 142 сл.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити