Княгиня Ольга мала єдиного сина — Святослава. Про його хоробрість знали всі сусіди України. Святослав усе життя провів не в Києві в палатах, а в походах зі своїми воїнами, які його дуже любили, бо він жив так просто, як і вони.

У похід не возив Святослав із собою ні казанів, ні наметів. Спав на землі, поклавши під голову сідло, їв прості страви. А на ворогів своїх не нападав несподівано, щоб їх заскочити. Він попереду себе посилав до того, на кого йшов походом, свого посла, щоб переказав ворогам його воєнний виклик: «Іду на Ви!»

І аж тоді йшов на ворога, який тим часом підготувався до битви. Таким звичаєм Святослав здобув собі шану навіть у ворогів. Вони й боялися його дуже, бо думали: «Коли він нас попереджає про свій похід, то, вид­но, певний своєї перемоги».

Такий-то князь-лицар став володарем України по смерті княгині Ольги. Він довго не сидів у Києві, передав усю владу в державі своїм трьом синам: Ярославові, Олегові й Володимирові. А міг він собі це дозволити, бо князь Ігор і княгиня Ольга впорядкували державу так, що панував там лад і спокій. (За А. Лотоцьким, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити