Минало десяте століття. Київська Русь вступала у друге тисячоліття могутньою державою. Дружби з Київською Руссю домагалися країни Європи й Азії. Досягши значних успіхів, князь Володимир не мав наміру спочивати на лаврах. Життя дало йому не один гіркий урок, і кожний з них робив його мудрішим. Багато друзів мала Русь, та не бракувало й ворогів. Як зробити з них доброзичливих сусідів, а можливо, й друзів? Чи тільки мечем, походами, пострахом?

Володимир не раз у тяжку хвилину подумки звертався до бабусі Ольги, яка ще в дитинстві вчила його, що не перемогти зло іншим злом. Треба перемагати його добром.

Лише згодом, уже зрілим мужем, збагнув він мудрість бабусиних слів. Його батько, князь Святослав, бився з візантійським імператором на Балканах, домагаючись миру з давнім суперником Київської Русі лезом меча. Володимир досяг миру з Візантією розширенням торгівлі, запровадивши на Русі християнство, яке сповідували греки. Приборкавши, войов­ничість Візантії, князь приборкав власну непримиренність, гординю. Володимир розумів, що утвердження високого, прекрасного — це теж боротьба зі злом. І тому почав будувати храми, привчаючи до краси своїх синів — Святополка, Мстислава та Ярослава, мріючи, щоб вони не ворогували між собою. (З книги «Скарби України», 179 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити