Данило впорядковував свою велику державу, яка занепала через кількадесятилітні війни, що велися в Галичині від смерті його батька Рома­на. Та його мирну діяльність перервали татари, що вже вдруге почали нищити Україну.

У 1240 році татари зруйнували Київ, що вже належав Данилові, й пішли на Волинь і Галичину. Поруйнувавши всі міста, розділилися на дві частини: одні рушили на Польщу, інші — на Угорщину. Але навесні 1243 року покинули татари Україну і повернулись на схід. Усю Україну, а також Московщину, взяли татарські хани під свою руку, і хоча в тих землях далі панували свої князі, вони мусили коритися і платити ханові данину. "

Мусив і Данило вклонитися татарському ханові, хоч як йому було це тяжко, бо він був гордий і хоробрий. Але він думав собі, що таки зуміє зібрати багато свого війська і колись вибитися з-під влади татар. Тож заплативши данину, Данило почав відбудовувати зруйновані міста і закладати нові, постійно їх укріплювати.

Найголовнішими містами, які заснував Данило, були Львів і Холм. Холм зробив Данило своєю столицею, а Львів вибудував для сина Льва, який потім, як сам уже став князем, обрав собі Львів за столицю. (За А. Дотоцьким, 180 слів)

Коментарі   

0 #1 Гість 04.01.2017, 16:42
Інший погляд на Данила Галицького у статті "Діброва - тисячолітнє місто попередник Львова" -
http://sviatoiar.uamodna.com/articles/dibrova-tysyacholitne-misto-poperednyk-ljvova/
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити