Буденний Панас Мирний

Працюючи начальником першого відділу Полтавської казенної палати, Панас Мирний по-товариському ставився до своїх підлеглих, любив пожартувати. Сміявся він якось стримано, граючи блискучими й пронизливими сірими очима. Ходив характерною дрібною ходою, начебтоприволочуючи ноги і не згинаючи їх у колінах. До молодших співробітників ставився без пихи, але й без фамільярності. Перед роботою обходив своїх підлеглих спокійним кроком, тепло й м'яко вимовляючи своє незмінне "Доброго здоров'я" і привітно позираючи крізь великі золоті окуляри, злегка потискуючи сухорлявою рукою руку того, кого вітав.

 До одруження Панас Мирний жив у двох кімнатах на Монастирській вулиці, були вони чисті й затишні. В його спальні не бував ніхто, а вітальню обставлено було найпростіше: стіл, канапа, кілька стільців, шафа з книгами, на стінах кілька акварелей з українського народного життя.

Одягався письменник у простого крою темну одежу, зазвичай ходив у чорному двобортному піджаці, у високій випрасуваній сорочці з чорною краваткою-бантом. Навесні й восени носив круглого чорного бриля, влітку - бриля солом'яного, узимку - смушеву шапку. Незмінним супутником Панаса Яковича взимку і влітку була парасолька, усякчас товаришував йому рудий, брезентовий складений портфель. Працював удома так, що іноді, вже на світанку, дуже стомлений засинав. (За В.Шевчуком)

Додати коментар


Захисний код
Оновити