Леся Українка! У самому цьому імені чується і характер, і мова, і звичаї народу, і традиції класичної літератури та народної творчості, і сягання до загальнолюдських обріїв.

Вона була не тільки поетом, а й громадським діячем, полум’яним публіцистом, втіливши в своїй багатогранній натурі все, що могла дати світова прогресивна культура: освіченість, широкі масштаби, жадобу боротьби за кращу долю людську.

Великий талант — це і велика праця. Будучи слабою все життя, вона стала одним з найосвіченіших письменників світу і за своє коротке життя встигла створити неперевершені зразки лірики, написала тридцять поем, ряд прозових творів, виконала велику кількість перекладів.

Своїм власним прикладом Леся Українка показувала, що коли і в немічнім тілі є високий дух, то він здатний на найвищі подвиги слова і діла. Тому Франко назвав її трохи не одиноким мужчиною на всю новочасну Україну; бо це, кажучи словами того ж Франка, справді був «вічний революціонер, дух, що тіло рве до бою, рве за поступ, щастя й волю».

Великі люди, великі митці дають приклад людству не тільки творами, образами своїх героїв, а й власним життям, неустанною працею та осяганням істини. Без цього немає справжнього генія. (За В. Шевчуком, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити