Чарівниця співу Соломія Крушельницька народилася 1873 року в подільському селі Білявинці. Її дитинство та юність пройшли в селі Біла під Тернополем. Квітучі сади, зелені луки, широкі поля, мелодійні народні пісні, що линули над селом тихими вечорами, глибоко запали в серце дівчини.

У двадцять років Соломія з медаллю закінчила Львівську консерваторію і, щоб удосконалити вокальну та акторську майстерність, виїхала до Мілана. Навчаючись в Італії, Крушельницька з успіхом виступає на сцені.

Незабаром вона стає примадонною Великого театру Варшави, щороку виїздить на гастролі до Петербурга, а потім її запрошують у Париж і Неа­поль. У 1906 році артистка здобуває перемогу в міланській «Ла Скала».

Співачка виступає у Франції, Аргентині, Бразилії, Єгипті та інших країнах світу, Та де б і коли б вона не виступала, завжди включала до своїх програм українські народні пісні.

Протягом свого творчого життя Соломія Крушельницька проспівала десятки оперних партій, її постать овіяна легендарною славою. «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй. Джакомо Пуччіні», — цей напис зробив великий композитор на своєму портреті, подарованому славетній співачці.

Мистецькі успіхи відчинили перед нею двері всього світу, але вона знала, що світ належить тому, хто має Батьківщину, і Крушельницька повернулася до рідного Львова. (За М. Головащенком, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити