Катерина Білокур — видатна постать у нашій культурі. Вона зачару­вала своїми полотнами мільйони людей. Народилася вона 7 грудня 1900 року в с. Богданівна Пирятинського району на Полтавщині. У школі не вчилася, але читала багато, беручи книжки в сільських учителів, які допомогли їй розширити кругозір, ввійти у світ мистецтва, долаючи забо­рону батьків малювати, бо ж треба було обробляти город, вести господарство. Зреклась сімейного щастя, лишившись самотньою, право малю­вати виборювала, будучи готовою навіть утопитись за нього.

Дорослою дівчиною вона почула по радіо в сусідньому селі голос співачки Оксани Петрусенко і, вражена, послала їй малюнок - відповідь на почуту пісню «Чи я в лузі не калина була?», зроблений на аркуші з учнівського зошита.

Намальовані кетяги червоної калини сказали Оксані Андріївні про великий талант його авторки. І артистка зробила все, щоб долею Катери­ни Білокур зацікавились люди, пов’язані з живописом. Від селянської хати пішла по світу чутка про творчість народної художниці. Спершу її картини побачила Полтава, потім Київ, Москва, Париж.

Полотна Катерини Білокур — величальні пісні природі, людині та її діянням. «Сніданок», «Польові квіти», «Квіти і берізоньки ввечері», «Цар-колос» — ці полотна вражають самобутністю, поетичністю, гармонією кольорів, національним колоритом. (За М. Головащенком, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити