Казимир Малевич — відомий реформатор живопису XX століття. Народився у польській родині, яка тоді проживала в Києві. Батько служив управителем на цукровому заводі Терещенка, згодом — на цукроварні поблизу Білопілля. Саме на цей період припадає захоплення Казимиром українським мистецтвом розпису. Через якийсь час сім’я Малевичів перебирається у Вовчик, потім — до Конотопа. У ці роки Казимир прагне здобути професійну освіту художника, проте це йому ніяк не вдається. У київській школі малювання Миколи Мурашка він не затримується, а на часі — черговий переїзд. Цього разу до Курська. Саме в Курську на художній виставці вперше з’явились роботи Малевича. 3 цієї скромної події почався відлік згодом грандіозної виставкової діяльності талановитого художника.

Через десять років Малевич проголошує, що кубофутуризм — це єдино правильний шлях у мистецтві. На той час Малевич стає не лише практиком, а й теоретиком нового напрямку.

У середині двадцятих років до Малевича приходить всесвітня слава. Його картини демонструються у Західній Європі та США. Перебування художника за кордоном — це низка тріумфів. Проте останній сплеск ак­тивності Малевича пов’язаний з Україною. Тут він публікує цикл статей українською мовою, викладає в Київському художньому інституті. У Києві відбулася й остання персональна виставка Малевича. (Із книги «100 найвідоміших українців», 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити