Серед глевких сіроземів і драглистих боліт, густих заростей верболозу й азалії, стовічних соснових борів тихо і гордовито віддзеркалює своїм повноводдям кароока Уборть-древлянка. У найпотужніші весняні повені чи омліле спекотою літо вода в полісянській річці завше має свій колір — бурштиновий. Настояна на лісовому різнотрав’ї, живлена безліччю боліт і джерелець, Уборть нагадує річку із щойно викачаного стільникового меду.
Багатьох дослідників цікавить назва цієї найбільшої на древлянській землі річки. Одні вважають, що Уборть означає повновода, інші пов’язують її з густими борами, що обступають плесо упродовж усього русла; проте більшість дотримуються думки, за якою назва походить від бортного лісу, де гніздяться, а точніше гніздилися дикі бджоли. Адже й дотепер збереглися села, які підтверджують цей здогад, — Бортне, Мединівка, Медвин, Перга…
Як би там не було, але назва Уборті, безсумнівно, пов’язана з бортництвом — найдавнішим видом промислу, який у житті наших предків посідав особливе місце (за В. Скуратівським; 138 сл.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити