Український степ… Райська місцина, бо тільки тут підпадьомкає  перепел, різними голосами гомонять степові пташки, мелодійно бринять бджоли. Влітку поле, як добрий запорізький козак, одягається то в оксамитово-зелений жупан бурякової гички, то в сліпучо-білу сорочку гречаного цвіту, то в золоту пшеничну свитку, гаптовану голубими волошками та червоними пелюстками польового маку.

Падаєш з розгону в це золоте море і лежиш, заклавши руки за голову. Мружиш очі від блискучого проміння сонця, яке, як розпечена золота діжа, пливе в чистому, лазуровому небі. Хоча хіба можна українське небо назвати просто лазуровим? Це насичено-синій колір, що акумулює в собі і прозорі води наших річок та озер, і глибину голубих очей юнаків та дівчат, і блакить пелюсток незабудок, васильків, барвінку. Недарма ж і наш національний прапор синьо-жовтого кольору. Десь у вишині виспівує свою одноманітну, але таку гарну пісеньку жайворонок, а ще вище зі свистом розсікає повітря великими крильми орел. І так гарно й солодко від теплої млості, що розтікається по тілу… І в той же час поле ніби промовляє: «У моїх чорних жилах тече забруднена пестицидами вода, мої груди давить чорнобильська радіація, і навіть дихаю я нечистим повітрям…»

Схаменіться, люди! Бо із втратою природної екології ви втрачаєте екологію душі. У ваших силах зробити так, щоб пісню жайворонка, сюрчання коників, казкові мелодії степу з насолодою слухали ваші діти і внуки.

(212 слів) (З учнівського твору Б. Авдєєва).

Додати коментар


Захисний код
Оновити