Текст 1.

В усі часи передові уми людства були переконані, що без минулого немає майбутнього. Це насамперед стосується України, яка пройшла тер­нистий шлях до своєї незалежності. Змарніла і змучилась вона у своїй боротьбі, стомилася відстоювати право жита своїм життям, користувати­ся своєю мовою, стомилася від спогадів про свою історію. «Це одна з нещасних, безглуздих, безпорадних історій; до того боляче, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, зашарпана нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи точніше півдержавного) існування, що одгризалась на всі боки; од поляків, руських, татар, шведів...» — пи­сав Володимир Винниченко.

Але час — річ невпинна. Здається, недавно минув той тривожний серпень дев’яносто першого, коли одні впали в сум’яття і невизначеність, інші відверто налякалися, а ще інші — пройнялися оптимізмом, надією і навіть ейфорією... І неначе вчора в напруженій тиші залу засідань Верхо­вної Ради прозвучали такі незвичні для багатьох рядки Акта про незалежність.

Кожного серпня ми відзначаємо річницю своєї державної незалеж­ності з особливим піднесенням, згадуючи враження від засідання парламенту, де була прийнята Конституція незалежної України, якою узаконено державні символи — Герб, Прапор, Гімн, що уособлюють історію країни, її сутність. Державний статус має українська мова. (З журналу)

Текст 2.

У всі часи передові уми людства були переконані, що без минулого немає майбутнього. Це насамперед стосується України, яка пройшла тернистий шлях до своєї незалежності. Змарніла і змучилась вона у своїй боротьбі, стомилася відстоювати право жити своїм життям, користуватися своєю мовою, стомилася від спогадів про свою історію. «Це одна з нещасних, безглуздих, безпорадних історій; до того боляче, гірко, сумно перечитувати, як нещасна, зацькована, зашарпана нація тільки те й робила за весь час свого державного (чи вірніше півдержавного) існування, що одгризалась на всі боки: од поляків, руських, татар, шведів…» — писав Володимир Винниченко.

Але час — річ невпинна. Здається, недавно минув той тривожний серпень дев’яносто першого, коли одні впали в сум’яття і невизначеність, інші відверто налякалися, а ще інші — пройнялися оптимізмом, надією і навіть ейфорією… І неначе вчора в напруженій тиші залу засідань Верховної Ради прозвучали такі незвичні для багатьох рядки Акта про незалежність…

Кожного серпня ми відзначаємо роковини своєї державної незалежності з особливим піднесенням, згадуючи враження від засідання парламенту, де була прийнята Конституція незалежної України, якою узаконено державні символи — Герб, Прапор, Гімн, що уособлюють історію країни, її сутність. Державного статусу набула українська мова.

Незважаючи на те, що самостійні кроки нашої держави не мають зараз достатньої твердості і, можливо, не скоро в кожен наш дім прийдуть достаток і благополуччя, але є надія, що часи ці реально наближаються і поступово, крок за кроком, прийде впевненість, яку під-
хопить прийдешнє покоління, котре сьогодні входить до шкільних класів, майстерень профтехосвіти, аудиторій вищих навчальних закладів.

(237 слів) (Із журналу).

Додати коментар


Захисний код
Оновити