Львів — місто з багатовіковою історією, яка налічує сім з половиною віків. Перша документальна згадка про Львів датується 1256 р. Заснував місто князь Данило Романович і назвав його на честь свого сина Лева. Центром давньоруського Львова була сучасна площа Ринок. Місто надійно захищали укріплення, збудовані з урахуванням природних умов — пагорбів Високого Замку та річки Полтви.

Завдяки своєму унікальному географічному розташуванню на перетині головних торгових шляхів між Заходом і Сходом, Львів у XV - XVII століттях стає провідним торговельним центром Східної Свропи. Перебуваючи більш ніж півтисячолітгя в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню архітектурну перлину, центр книговидання, ремесел і мистецтв.

У XVIII - XX століттях у складі Австро-Угорської імперії Львів стає відомим як місто технічних інновацій. У другій половині XIX століття залізничні шляхи сполучили Львів зі столицею імперії та іншими європейськими містами. У місті прокладено трамвайну колію, запроваджено газове, а згодом електричне освітлення.

Кінець століття XIX - початок XX століття — це період національ­ного піднесення серед галицьких українців. Львів став центром націона­льного відродження, тут жили й працювали видатні політичні та культурні діячі.

З моменту здобуття Україною незалежності місто набуває статусу культурної та духовної столиці української держави. (З Інтернетджерел, 180 слів)

Коментарі   

0 #1 Гість 16.11.2016, 10:53
Яке місто було у давнину коло Високого Замку?
Проти кого воював Данило Галицький на Розточчі?
Корона Рюриковичів - добро чи зло для вірних східного обряду?
Чому львів'яни не знають давню історію свого краю?
Що таке рахманський центр на Високому Замку?
Чому духівники минулого прокляли рід Данила?

Тема для допитливих "Діброва - тисячолітнє місто попередник Львова" -
http://forum.lvivport.com/threads/dibrova-tisjacholitnje-misto-poperednik-lvova.112345/
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити