Місто Харків стоїть при злитті трьох річок: Харкова, Лопані та Уди. На території сучасного Харкова ці невеликі річки сходяться і вливаються до Сіверського Дінця. На думку вчених, у сімнадцятому столітті на цьому місці було збудовано фортецю для захисту України від татарських нападів.

Одна з версій назви міста така. За переказом, хутір заснував козак Харитон, якого називали зменшеним ім’ям Харко. Поселенцям, звісно, доводилося вести вперту боротьбу з нападниками. Кажуть, якось упав на полі бою і Харко. Пограбований хутір запустів, але згодом на цьому місці знову з’явилися люди. Новий хутір зберіг стару назву. Люди, безсумнівно, не забули імені першого поселенця сотника Харка.

Харків — друге за розмірами та кількістю населення місто нашої держави. Із січня 1920 по червень 1934 рр. — столиця УРСР. Харків став місцем відродження української культури, хоча пізніше центр її розвитку перемістився до Києва.

У XIX ст. Харків розвивався передусім як важливий промисловий, торговельний та транспортний вузол. Сьогодні Харків — друге за значенням місто України, що поступається лише столиці — Києву.

Історичний центр міста розташований на пагорбі, що має назву Уні­верситетська гірка. Серцем міста є ансамбль площі Свободи — однієї з найбільших площ у світі. (З Інтернет-джерел, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити