Більш ніж два століття тому на Чорноморському узбережжі серед пустельних та диких степів, незадовго до цього повернених Росії Туреччиною, розпочало своє існування невеличке поселення Коцюбієве, яке пізніше татари і турки назвали Хаджибеєм. 14 вересня 1789 року його було завойовано російськими військами разом із чорноморськими коза­ками під керівництвом Хосе де Рібаса. Імператриця Катерина II видала указ про побудову на нових землях морського порту, який мав з’єднати Росію з європейськими державами. Нове місто отримало назву Одеса на честь грецької колонії Одесос. Тоді вважали, що ця колонія колись була в цьому районі.

Значною мірою успіхом та швидкістю зростання місто завдячує і своїм «батькам-засновникам»: герцогу де Рішельє (відомому також як Дюк), Олександру Ланжерону, Михайлу Воронцову. Місту судилося перетворитися на перлину краю, на «південну Пальміру». Морське торгове місто стало бурхливо розвиватися, швидко зростало його населення.

Два століття минуло з того часу. Сьогодні Одеса — великий порт, визначний промисловий, науковий та культурний центр України. За чисельністю населення Одеса є третім у країні містом після Києва та Харкова. Історичний центр Одеси з 2009 року занесений до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. Одеса — яскраве, самобутнє місто. (З Інтернет-джерел, 177 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити