Пісенні, мальовничі й чарівні Карпати, або, як кажуть у народі, — Верховина. Тут, у мальовничих закутках, починаються чисті та бистрі потоки й річки: Черемош, Прут, Бистриця. А від гір, укритих могутніми лісами, далі, аж ген далі, поза Дністер, зеленими килимами простяглися родючі поля. Цей край носить ім’я Івана Франка — великого Каменяра, велета духу народного, борця за його кращу долю, автора знаменитого «Вічного революціонера».

Земле Прикарпатська, історія твоя, сповнена драматизму, дійшла до нас зі стародавніх переказів та пісень, писемних джерел. Тут, над самим Дністром, розкинувся стародавній Галич. Він пам’ятає ті далекі часи кня­зювання Івана Васильовича, Ярослава Осмомисла, Романа Мстиславича та Данила Галицького. Тоді у битвах з ворогами народ відстояв єдність рідної землі — Галицько-Волинського князівства, зміцнив його могут­ність. Адже Галицька брама колись була південно-західною брамою, ворітьми Київської Русі.

Під впливом Івана Франка, Михайла Павлика, інших прогресивних діячів на Прикарпатті виросли і сформувались письменники нового напряму: Наталя Кобринська, Василь Стефаник, Лесь Мартович, Марко Черемшина та інші.

Їдуть сюди, на ці благодатні землі туристи і восени, і влітку, і взим­ку, знайомляться з чудовим краєм, милуються квітучою Івано-Франківщиною. (За С. Пушиком)

Додати коментар


Захисний код
Оновити