О рідна земле! Ти, як мати, — єдина і неповторна! Ти не обов’язково найкраща, найгарніша. У світі є, можливо, інші краї, сповнені чарівної краси, краї, де ласкавий шум морського прибою поєднується з ніжним співом барвистих птахів, а пахощі лавру чи магнолії — зі свіжістю грозових південних вітрів. То й що з того?

Хай ти скромніше вбрана, хай твоя краса не така показна і не кож­ному впадає у вічі, але від того ти не менш рідна і люба синівському серцю, рідна земле! Мабуть, ти ввійшла в нього ще з дитинства: з молоком матері й шумом старої верби у воротях, з квилінням чайки біля степового озерця і золотим дзвоном пшеничної ниви за селом, зі звуками рідної мови та пісень вечорових дівочих. Усім цим ти вросла в серце, мов дуб у землю, і нема у світі такої сили, яка вирвала б із нього одну Вітчизну і вклала натомість яку-небудь іншу.

У годину радощів і годину горя всі помисли наші ми віддаємо тобі, рідна земле! Ми завжди з тобою, де б ми не були. І поки б’ється-стукотить у грудях серце, ми не перестанемо любити тебе, рідна земле! (За В. Маликом, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити