Рідна хато моя! У тобі я навчався працювати й співати. Перехоплював від матусі журні пісні, коли, бувало, сидить вона під комином, пряде тонку пряжу і співає під хуркання прядки. Тут, сидячи за дубовим столом на покуті, я вперше навчився читати. І дивні книжки розкрили переді мною чарівний, несходжений світ. Тут уперше я виводив на папері дитячі каракулі. Тут уперше припадав до сторінок «Кобзаря» і, читаючи, радів та плакав, а зі мною плакали мати й сестри, вболіваючи за долю Катерини чи безталанної наймички.

А з покутя на нас пильно дивився Шевченко, обрамлений вишитим рушником. Микола-чудотворець давно поступився найпочеснішим місцем, яке по праву зайняв чудотворець слова, улюблений Кобзар. Він по­селився у нашій хаті як найдорожчий родич. І тепер, що б я не робив, , завжди думав, що скаже про мої вчинки Тарас, який пильно дивився на мене з-під рушника.

Відходили курними вихорами літа, сніговими хуртовинами проносилися зими, надходили весни. Я радувався весні, бо вже можна було вибігати надвір босому. А влітку, коли хата, бувало, опережеться квітучими мальвами, нагідками і квасолею, любистком та жоржинами, здавалось мені, що кращої від нашої оселі немає в усьому світі. (За І. Цюпою, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити