Одвічне, як світ, і завжди хвилююче питання: з чого починається Батьківщина? З маминої пісні? З батьківської хати? Все це так, проте не останнє, якщо не найперше місце належить природі. Охороняти природу — значить охороняти Батьківщину.
Згадаймо наших далеких предків. Обов’язковою умовою заселення нових територій була наявність води і лісу. Якщо з тих чи тих причин чогось бракувало, поселяни копали криниці, саджали лісосмуги й фруктові дерева.
Любити, шанувати й оберігати рідну природу вчить і класична література. Великий філософ і поет Григорій Сковорода наголошував, що природа є зразком доцільності. Як приклад він наводив бджолу, називаючи її «гербом працьовитості». А згадаймо нашого геніального Т. Г. Шевченка. Будучи далеко від рідної землі, великий Кобзар змалював безсмертні образи, що перейшли у символіку, — тополю, калину, хрещатий барвінок. Гімн природі створила в «Лісовій пісні» Леся Українка. А скільки поезії знаходимо у творах Михайла Коцюбинського, Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького та інших класиків української літератури (за В. Скуратівським; 145 сл.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити