Як здійснюються великі відкриття? Звісно, шляхом наполегливих пошуків. Але бувають винятки.

«Щиро вдячна вам за те, що ви даруєте людям цю солодку радість – «Київський» торт. Для мене його смак – це смак дитинства і щастя», - так написала в книзі відгуків магазину відомої фабрики одна з його відвідувачок. Хіба такі слова не свідчення геніальності кулінарного виробу?

Неймовірно, але чудові винаходи можуть бути наслідками помилок, непередбачених збігів обставин, як, скажімо, згадане кулінарне творіння. Саме так воно і виникло: завдяки помилці.

Якось у 1956 році начальник бісквітного цеху Костянтин Микитович Петренко забув віддати розпорядження збити яєчний білок для тістечок звечора. За технологією, такий білок слід було покласти  в холодильник на ніч. Але цього не зробили. Що ж робити з величезною кількістю зіпсутого (так спочатку думали кондитери) яєчного білка? Адже мова йшла не про кілька яєць, а про серйозні втрати для підприємства. Петренко відважився приготувати торти з наявного інгредієнту. Із затверділої яєчної піни зробили пляцки, додали горіхів. Випекли в печі коржі, полили зверху кремом, прикрасили і … О диво! Смак неймовірно вишуканий, кулінарний шедевр на всі часи, що підкорив серця і шлунки ласунів.

Це, звичайно, не означає, що київські кондитери діяли й далі за схемою: забули звечора про яєчний білок. Після тривалих експериментів із рецептурою технологія виробництва була відпрацьована до дрібниць. Тепер «Київський» торт являє собою два повітряно-горіхових шари, поєднані кремом. Крем готується на основі вершкового масла і молочно-цукрового сиропу. Корж і крем – ось і вся, власне кажучи, технологія.

Згодом рецепт кондитерського делікатесу підхопили інші фабрики. У кожної був свій підхід до справи. Дехто намагався вдаватися до новацій, тому торти різних виробників мали різні смакові відтінки. При цьому не так вже важливо, виготовлені вони у печі заводського цеху чи на кухні вашої квартири, за простішим чи складнішим рецептом. Головне, щоб виріб не був просто набором білків, жирів і калорій, а витвором, у який кондитер вклав свою душу. Кращою нагородою для нього буде ваше щире «дякую!»

За книгою «Сто знаменитих символів України»

Додати коментар


Захисний код
Оновити