Щороку, в останню неділю жовтня, в Україні відзначається  професійне свято працівників автомобільного транспорту і дорожнього господарства.

Ми поправу можемо вважати  це свято святом кожного з нас. Адже щодня ми стаємо учасниками дорожнього руху. Кожен з нас, поспішаючи  на навчання  до ліцею,  мусить долати такі перешкоди, як дорога, по якій рухаються автомобілі. І напевно кожен з присутніх в цьому залі уже не може уявити своє життя без такого зручного засобу пересування, як автомобіль. Проте, мало хто замислювався над тим, що автомобілі в нашому житті з’явились не так вже й давно: трошки більше ста років тому назад.

У давні часи на подолання відстані між містами людям доводилось витрачали декілька днів, тижнів і навіть місяців. Можна впевнено сказати, що наша цивілізація не просунулась би так далеко вперед і була б значно примітивнішою, якби не винайшли колесо.

 Колесо — одне з найважливіших надбань людства. Нажаль, ми ніколи не дізнаємось, кому першому спало на думку змайструвати щось таке, що б котилося, бігло, не падаючи, невпинно збільшуючи свою швидкість.

Попередником колеса можна вважати дерев'яний каток, що підкладався під вантаж, який намагалися  переміщувати. Можливо, саме стовбури дерев і підказали ідею створення колеса. Щоправда, на Сході думають інакше — і вказують на сонце.

  Очевидно, ідея створити колесо у той чи інший час спадала на думку представникам різних цивілізацій. Адже людям здавна необхідно було перевозити на чималі відстані досить великі вантажі.

Перші згадки про колесо зустрічаються в Месопотамії ще в ІV тисячолітті до н.е. Перше колесо являло собою дерев'яний диск, насаджений на вісь і зафіксований клином. Колесо зі спицями і гнутим ободом з'явилося в Малій Азії в ІІ тис. до н.е. А в І тис. до н.е. в колесах почали застосовувати металевий обід. Переможна хода колеса по планеті тривала кілька тисячоліть. А щодо колісного транспорту, то одними з перших виникли бойові двоколісні колісниці, які застосовували для організації стрімкої, навальної атаки під час бою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити