Наприкінці літа у Великих Сорочинцях збирається традиційний ярмарок. Той самий, точніше, далеке відлуння того, давно відшумілого, що його образ замислив для нас Микола Васильович Гоголь.
Унизу курна земля в пилюку розбита тисячами ніг, а вгорі над людьми — сяючі небеса серпня! З давніх-давен під цим небом вирувало прибране у форму ярмарку народне життя. Вершився торг, і веселощі бризкали увсібіч — вічні, неперебутні веселощі ярмарку. Спудеї перекликалися жартами з миргородськими бублейницями, вертеп розважав людей раєм та пеклом.
Звичайно, все тут сьогодні інакше. Дьогтю не продають. Не височіють посеред ярмарку навалені горою дерев’яні колеса, що їх споконвіку робили місцеві майстри-бондарі. А ось дух ярмарку зберігся. Поволі рухається впродовж ярмаркового майдану розлогий віз, запряжений волами, сірими, круторогими. А посеред воза на сіні з царською величністю сидить Хівря, лузгає насіння, покрикуючи на юрмисько молодих чортів.
В бурсаках та інших гоголівських персонажах виступають учасники місцевої художньої самодіяльності (за О. Гончаром; 142 сл.).

Додати коментар


Захисний код
Оновити