Чи є щось на світі гарніше за великодній світанок! Дзвони над селом не дзвонять, а виспівують на весь світ велику радість: «Христос воскрес!» Село не спить — воно ж чекало цієї радості й іде назустріч їй до церкви. З уст в уста передається щаслива вість: «Христос воскрес!» — «Воістину воскрес!»

Яка це добра і світла година, коли село йде на Великдень до церкви! Вийнято зі скринь та шаф найкращий одяг. Вишивані сорочки, на яких барвляться квіти і чарують око предивні узори, вишивані кептарики, брилики на хлопчиках, віночки і стрічки на дівчатах — і все це нове, одягнуте сьогодні вперше, бо цілий рік готувалося до Великодня, Сплетені з лози кошики прикрашені вишиваними рушниками.

А церква і довкола церкви — мов великий живий квітник. Люди прийшли посвятити паску. Село стоїть у всій своїй одвічній красі, душевній просвітленості. Серце звернуте до неба, і тиша така дзвінка, ніби щойно над цим окрайцем української землі перелетіли святі.

Встало сонце. Урочиста процесія виходить із церкви. Люди христосуються і дарують одні одним писанки і пасочки. Свячена вода скроплює паску і нашу долю. А з неба скрапне теплий дощик і засвітить веселка. (За Я. Гояном, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити