Тиждень перед Трійцею (перший тиждень червня) називають Зеленим, або Клечальним. Клечання — це гілля й молоді деревця, зрубані для оздоби двору й хати. Напередодні дня Святої Трійці, у суботу зранку, до схід сонця, дівчата й молодиці йдуть на левади або в поля нарвати запашного зілля, тобто чебрецю, полину, любистку. Увечері цього ж дня квітчають свої хати зеленим гіллям дерев, а саме: клену, липи, ясеня та осики.

Стародавні слов’яни, наші предки, молилися деревам, особливо дупляним, поклонялися березам, липам, дубам. Крім того, вони мали священні дерева на полях, дорогах і поміж селами. «Найсвятішим» вважався старий дуб. Під захистом предковічних лісів вони виконували Свої обряди, зокрема приносили жертви, запалювали вогні на честь богів.

Вінки як оздоба — це теж залишок звичаїв стародавнього світу. Із Греції й Риму прийшов звичай увінчувати дубовими вінками заслужених людей, як-от: переможців на Олімпійських іграх, тих, що досягли великих успіхів у мистецтві чи в науці. Вінки в українських народних обрядах є символом великої пошани, молодості, у тому числі символом чистої, незаплямованої краси. Крім того, За народною уявою, вінок із живих квітів — це оберіг від злої напасті. (За О. Воропаєм, 175 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити