Купайло святкується в час літнього сонцестояння — 7 липня, на п’ятнадцятий день після найкоротшої ночі, рівно через півроку після Ко­ляди.

Найдавнішою згадкою про Купайла донедавна вважався запис у Волинському літописі від 1262 року. Краса і радість, на святі невгасні. Очищувальний животворний вогонь Купайла має горіти від смеркання до світання. Линуть співи-переспіви над селом і купальським дзвоном відгукуються в душі кожного. Раптом свист, шипіння, тріскотня. Озираються люди. То хлопці з узвишшя палаюче колесо — символ руху Сонця — запустили.

Тим часом дівчата ідуть ворожити — віночки за водою пускати. Подекуди вони ще й зі свічечками. «Куди віночок попливе, звідти й милий прибуде», — кажуть люди. І хоч дівчата знають своїх обранців, усе ж додивляються за віночками: куди попливуть?

У наддніпрянських селах дівчата, пускаючи вінки, приказують: «Хто вінок спіймає, той — пара моя!» Виносить юнак вінок, снагою води ополісканий, і віддає його своїй коханій.

Хтось додому збирається, а комусь — Купайло на всю ніч. Гуртами сідають люди на запахущій траві — закінчують свято купальською вече­рею.

Купайло — свято всуціль поетичне. Чисте, як джерельна вода, палке й очищувальне, наснажливе для душі, як купальський вогонь, воно йде з глибини віків, утверджуючи свою незнищенну силу. (З журналу, 180 слів)

Коментарі   

-1 #1 Наталя 02.11.2016, 14:40
Чудово уроки помагаэ робити ломом Рославль :-?
Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити