З давніх-давен традиційне українське весілля було одним з найважливіших, найхвилюючіших родинних свят. З ним пов’язували не тільки шлюб молодих, поєднання двох родів; це була подія масштабна, надзвичайно відповідальна, у якій брало участь чимало людей у ролі старостів, сватів, коровайниць, свах, світилок, дружок, бояр, музик, куховарок, запрошених родичів, сусідів і просто «запорожців».

Традиційна весільна драма дивовижно багата. Високий морально-етичний та естетичний ідеал народу втілено в українському весіллі. Укра­їнське весілля — непередавано багате буйноцвіття народного генія, його вражаюча здатність під час чи не найвідповідальнішої події в житті розсипати пригорщі сміху; його зворушливі до сліз туга і печаль, зажура і скорбота, на самому денці яких просвітлює жаринка оптимізму; це і його щемлива розрада, гомінка втіха, естетична насолода, нестримна розвага, що так влучно передається самою назвою — весілля.

Весілля мало комплекс обрядів, звичаїв, символів, спрямованих на забезпечення міцного шлюбу, здоров’я й багатства молодого подружжя. Скажімо, до випікання весільного короваю запрошували тільки тих за­ міжніх жінок, які жили зі своїми чоловіками в злагоді, були чесними, порядними, мали діток. Українське весілля — могутній код національної ментальності. Отож пізнаваймо духовне коріння народу, і хай нам ніколи не буде «гірко» — хай буде весело!

(ЗаМ. Дмитренком, 180 слів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити